خدمات و تکنیک‌های درمانی

adult-therpay-breaker

کاردرمانی بزرگسالان

کاردرمانی مهارتهای لازم برای زندگی کردن را به افراد آموزش می دهد. کاردرمانگران به منظور بهبود عملکرد بیماران در فعالیت های روزمره زندگی (فعالیت هایی از قبیل لباس پوشیدن، استفاده از توالت، حمام کردن، آشپزی کردن و فعالیت های تفریحی) آنها را ارزیابی کرده و با تمرین ها و تکنیک های خاصی مورد درمان قرار می دهند. تمرینات مورد استفاده در کاردرمانی عبارتند از کشش بافت های کوتاه شده، تقویت عضلانی و افزایش انعطاف پذیری عضلات و مفاصل. گاهی اوقات، کاردرمانگران برای رساندن فرد به حداکثر استقلال ممکن از تجهیزات تطابقی برای غذا خوردن، لباس پوشیدن، حمام کردن و … استفاده می کنند.

child-therpay-breaker

کاردرمانی کودکان و نوجوانان

کاردرمانی به افراد مبتلا به ناتوانایی های جسمی، حسی و شناختی (هوشی) کمک می کند تا در تمام حوزه های زندگی شخصی و اجتماعی به حداکثر استقلال ممکن دست پیدا کنند. این رشته علوم پزشکی می تواند به کمک کودکان دارای نیازهای ویژه گوناگون شتافته و مهارتهای شناختی، جسمی، حسی و حرکتی آنها را بهبود ببخشد تا از این رهگذر عزت نفس آنها را افزایش داده و موجب بروز حس رضایت از خود پس از انجام کامل امور شود.
بعضی از افراد ممکن است به این تنیجه برسند که کاردرمانی فقط به درد افراد بزرگسال می خورد چراکه کودکان هیچ اشتغالی در زندگی روزمره خود ندارند تا با مراجعه به کلینیک کاردرمانی …